LDz saņem Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību par Krievu salas un Šķirotavas infrastruktūras attīstības projektiem | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz saņem Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību par Krievu salas un Šķirotavas infrastruktūras attīstības projektiem

Novērtējot VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) īstenotos projektus “Stacijas “Bolderāja 2” ar savienojošo ceļu uz Krievu salas termināliem būvniecība”, kā arī “Šķirotavas stacijas šķirošanas uzkalna rekonstrukcija”, 3.oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā LDz saņēma Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību par ieguldījumu rīdzinieku dzīves kvalitātes celšanā, veicinot industriālo un transporta aktivitāšu pārcelšanu no pilsētas centra uz Krievu salu.

“Esam gandarīti radīt infrastruktūru, kas ne tikai uzlabo un padara drošāku un ātrāku vilcienu satiksmi, bet arī ļauj uzlabot vidi Rīgas iedzīvotājiem. Šī ieguldījuma rezultāti būs jūtami nākotnē,” pēc apbalvojuma saņemšanas piebilda LDz viceprezidents Aivars Strakšas.

2016.gada balva Rīgas arhitektūrā ir piešķirta Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajam centram un tā autoriem par inovatīviem tehniskajiem un iekštelpu organizatoriskiem risinājumiem, radot studēt vēlmi veicinošu un mūsdienīgu vidi.

2016. gada balvai izvirzītos objektus vērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā ir Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes, Latvijas Ainavu arhitektu biedrības, Latvijas Būvinženieru savienības un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji. No turpat 800 pagājušajā gadā Rīgā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem tālākai izvērtēšanai tika virzītas 32 būves. Balvai izvirzīto objektu izvērtēšana, žūrijas ekspertu komandai apmeklējot būves klātienes vizītēs, noritēja visas vasaras garumā.

Ikgadējo arhitektūras sasniegumu skati organizē pašvaldības aģentūra „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem. Dalībniekus – būves un to autorus – skatei varēja izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, valstiskās un nevalstiskās institūcijas un organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona.

Oktobra pirmajā pirmdienā pēc Starptautiskās Arhitektu savienības iniciatīvas un iedibinātas ilggadējās tradīcijas visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules arhitektūras diena. Šogad to atzīmē 3. oktobrī. Starptautiskās Arhitektu savienības padome kā šī gada Pasaules arhitektūras dienas tēmu ir izvēlējusies konceptu “Design a better world” jeb “Radām labāku pasauli”.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30