LDz pirmajā pusgadā pieaug apgrozījums un peļņa | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz pirmajā pusgadā pieaug apgrozījums un peļņa

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) šī gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar 2017.gada pirmo pusgadu ir palielinājies gan neto apgrozījums, gan arī peļņa. Stabilus finanšu rādītājus uzņēmumam nodrošinājis kravu pārvadājumu apjoms, īstenotie pārvaldības procesi un iekšējā restrukturizācija.

Pirmajā pusgadā LDz neto apgrozījums bija 104 miljoni eiro, kas ir par 6,7 miljoniem eiro vairāk nekā pērn šajā laika periodā. Uzņēmuma peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 13,6 miljoni eiro, kas ir par 5,7 miljoniem eiro vairāk nekā 2017.gada pirmajos sešos mēnešos.

Pirmajā pusgadā kravu pārvadājumu apjoms sasniedza 23,8 miljonus tonnu, kopumā veicot 4,8 miljonus vilcienkilometru. 14,7 miljonus tonnu no šī apjoma veido satiksmē ar Baltkrieviju pārvadātās kravas, kuru apjoms šogad īpaši pieaudzis. Kravu pārvadājumu sektorā lielākais īpatsvars bija importa pārvadājumiem, kas veidoja 81,2% no kopējā pārvadājumu apjoma jeb 19,3 miljonus tonnu. Savukārt lielākais pieaugums vērojams sauszemes tranzīta segmentā – pārvadāti 2,8 miljoni tonnu kravu jeb par 66,4% vairāk nekā pērn. Par 3,6% pieaudzis arī iekšzemes pārvadājumu apjoms.

Tradicionāli vislielāko pārvadājumu daļu veido akmeņogļu kravas (43%), otrs lielākais īpatsvars ir naftas un naftas produktu pārvadājumiem (25,9%). Trešajā vietā pēc apjoma ir minerālmēslu kravas, kam seko graudu un miltu produktu pārvadājumi, kur, salīdzinot ar 2017.gada pirmo pusgadu, apjoms palielinājies 2,5 reizes.

Savukārt pasažieru pārvadājumu sektorā pārvadāti 8,7 miljoni pasažieru, veicot 3 miljonus vilcienkilometru. Pārvadāto pasažieru skaits par 4,4% pārsniedz pagājušā gada 1.pusgada rādītāju.

Stabilu darbību pirmajā pusgadā, uzlabojot finanšu rādītājus, uzrādījušas arī LDz meitassabiedrības. Par kravu un starptautiskajiem pasažieru pārvadātājiem atbildīgā SIA "LDz Cargo" pirmo pusgadu noslēgusi ar 4,7% neto apgrozījuma pieaugumu - tas bija 134 miljonu eiro apmērā. Pieaugumu veidoja ieņēmumi no kravu pārvadājumiem, tāpat arī par 5,4% palielinājies pārvadāto pasažieru skaits starptautiskajos maršrutos. SIA "LDz Loģistika" darbībā pirmajā pusgadā lielāko īpatsvaru veidoja sniegtie pakalpojumi Latvijas pasūtītājiem - to apjoms palielinājies par 5,7%. Turklāt uzņēmums  pārvadājis 7607 TEU konteineru, kas ir par 843 konteineriem vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā.

SIA "LDz ritošā sastāva serviss" neto apgrozījums pirmajā pusgadā bija 36,5 miljoni eiro, kas ir par 2,5 miljoniem jeb 7,4% vairāk nekā pērn šajā laika periodā. Savukārt SIA "LDz apsardze", izvēršot tehniskās apsardzes pakalpojumus, sasniegusi 3,4 miljonu eiro apgrozījumu.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30