LDz paraksta nodomu protokolu ar Ķīnas dzelzceļu par vilcienu satiksmes izveidošanu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz paraksta nodomu protokolu ar Ķīnas dzelzceļu par vilcienu satiksmes izveidošanu

“Latvijas dzelzceļa” prezidents Edvīns Bērziņš un Ķīnas dzelzceļu vadītājs Šens Guangzu (Sheng Guangzu) 12.jūlijā LR satiksmes ministra Ulda Auguļa vizītes ietvaros Ķīnā parakstīja nodomu protokolu par sadarbību vilciena “Ķīnas dzelzceļa ekspresis” (China Railway Express) attīstīšanā no Ķīnas uz Eiropu.

Dzelzceļu vadītāji vienojās organizēt pirmo nokomplektētu izmēģinājuma vilcienu no Ķīnas uz Latviju līdz šī gada beigām.

“Šī vēsturiskā vienošanās ir ilga un sarežģīta abpusēja darba rezultāts, pie kura mēs nedrīkstam apstāties. Mums jāturpina vēl aktīvāka sadarbība ar mūsu Ķīnas kolēģiem un citiem partneriem, lai nodrošinātu regulāru vilcienu satiksmi ne tikai Latvijas, bet visa Baltijas reģiona tautsaimniecības interesēs, tādējādi stiprinot “Latvijas dzelzceļa” kā Baltijas transporta līdera lomu,” sasniegumu komentē E.Bērziņš.

Puses vienojās kopīgi strādāt pie nokomplektētu vilcienu sastāvu satiksmes izveidošanas satiksmē starp Ķīnu un Eiropu, koordinējot sadarbību ar kravu īpašniekiem, piegādātājiem, kā arī kopīgās mārketinga aktivitātēs. Sadarbība paredz arī vienošanos cenas noteikšanā un kravu piesaistē pārvadāšanai abos virzienos regulārā vilcienu satiksmē.

Par atbildīgajiem uzņēmumiem pirmā vilciena organizēšanā apstiprināti SIA “LDz Cargo Loģistika” un “China Railway Container Transport Corporation”.

Vīzītes ietvaros satiksmes ministru U.Augulis un LDz vadītājs pārrunāja sadarbības iespējas ar Ķīnas Dzelzceļa ritošā sastāva korporācijas (Chinga Railway Rolling Stock Corporation), Ķīnas loģistikas un Iegādes Federācijas (China Federation of Logistics and Purchasing), kā arī citām nozīmīgām organizācijām 13.jūlijā paredzēta tikšanās ar Ķīnas valsts korporācijas China Merchants Group vadību.

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDZ CARGO, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDZ ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDZ apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30