LDz Daugavpilī rīko vērienīgu drošības izglītības pasākumu skolēniem | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz Daugavpilī rīko vērienīgu drošības izglītības pasākumu skolēniem

2.oktobrī skolēnu Drošības nedēļas ietvaros vairāk nekā 800 Daugavpils 4.klašu audzēkņu piedalīsies līdz šim Latgalē vērienīgākajā bērnu drošības izglītības pasākumā “Viena diena drošībai”, ko organizē VAS “Latvijas dzelzceļš”. Pasākumā bērni atraktīvā un viegli saprotamā veidā iepazīsies ar dažādu dzīves situāciju būtiskākajiem drošības jautājumiem.

Atsaucoties “Latvijas dzelzceļa” aicinājumam, pasākumā piedalīsies un par dažādiem sadzīves drošības aspektiem stāstīs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts Policija, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs, Latvijas Banka, kā arī uzņēmumi “Sadales tīkls”, “Latvijas Valsts meži” un “Latvijas Gāze”.

Pasākuma laikā bērniem būs gan unikāla iespēja tuvumā aplūkot pasākumā pārstāvēto organizāciju operatīvo dienestu transportu (ātrās palīdzības automašīna, ugunsdzēsēju automašīna, bankas bruņumašīna u.c.), gan arī spēlēt dažādas spēles, pārbaudīt savu reakciju dzelzceļa skaņas simulatorā un piedalīties dažādās citās aktivitātēs.

Dienas noslēgumā notiks šā gada uz patiesiem notikumiem balstītās izglītojoši pamācošās dokumentālās īsfilmas “Lai dzīvo bērni!” Latvijas pirmizrāde. Ik gadu filmas radošā komanda apkopo aizvien jaunus bērnu un jauniešu stāstus, kuri, nezinot vai ignorējot drošības noteikumus, par mata tiesu izvairījušies no nāves un visu turpmāko dzīvi spiesti sadzīvot ar negadījumu radītajām sekām. Viņu rūgtā pieredze un liktenīgie stāsti kalpo citiem kā brīdinājums un piemērs sekām, ko var izraisīt elementāra drošības neievērošana.

Ierodoties uz pasākumu, visas klašu grupas saņems īpašu lapu, kurā būs jāsavāc speciālas atzīmes no katra uzņēmuma vai organizācijas stenda par noklausīto drošības prezentāciju. Tās klases, kas būs savākušas visas atzīmes, dienas noslēgumā piedalīsies izlozē, kuras galvenā balva būs organizatoru sarūpētā klases ekskursija uz Rīgu. Ekskursijā bērni apmeklēs Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju, Latvijas Banku un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Visus klātesošos ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecinās Daugavpils Mūzikas vidusskolas un Daugavpils pilsētas bērnu un jauniešu centra “Jaunība” audzēkņi.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31