"Latvijas dzelzceļš" tiekas ar potenciālajiem partneriem Indijā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

"Latvijas dzelzceļš" tiekas ar potenciālajiem partneriem Indijā

Turpinot jaunu tirgu apgūšanu Āzijā, VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš un SIA “LDz Loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis šonedēļ devušies vizītē uz Indiju, lai tiktos ar šīs valsts uzņēmējiem un pārrunātu sadarbības iespējas kravu pārvadājumu nodrošināšanā Latvijas virzienā.

LDz pārstāvju vizītes laikā Indijā, Deli, norisinās transporta loģistikas un sakaru starptautiskā izstāde, kurā piedalās ap 500 organizācijām no 25 pasaules valstīm. Izstādes moto ir "Jauni partneri un izaugsme", un tajā piedalās arī Latvijas delegācija, iepazīstinot ar mūsu valsts piedāvājumu kravu pārvadājumu jomā.

Indijas Uzņēmēju konfederācijas Loģistikas institūta vadītājs K.V.Mahidžars (K.V.Mahidhar) tikšanās laikā ar E.Bērziņu izteica atzinību par LDz mērķi paplašināt Latvijas tranzīta ģeogrāfiju, meklējot sadarbības iespējas ar Indijas partneriem. Viņš uzsvēra, ka šajā biznesa jomā vēl ir daudz neapgūtu iespēju. Organizācijas priekšsēdētājs informēja, ka pēdējā gada laikā Indijas valdība ir apstiprinājusi privātā biznesa attīstības programmu, kam vajadzētu veicināt arī transporta loģistikas uzņēmumu attīstību pārvadājumu jomā uz Eiropu. Tāpat atzinīgi novērtēts LDz izstrādātais perspektīvais maršruts uz Indiju. Gan E. Bērziņš, gan K.V.Mahidžars bija vienisprātis, ka patlaban abu pušu attiecības vēl ir sākumpunktā, bet vienlaikus ir liels potenciāls veidot nopietnu un ilgtspējīgu sadarbību.

“Indija pašlaik sāk spēlēt aizvien lielāku lomu pasaules ekonomikā, tā meklē jaunus tirgus un attiecīgi arī kļūst interesanta pārvadātājiem. Tāpēc strādājam pie iespējām attīstīt jaunus maršrutus, jo kravu plūsma no Indijas uz Eiropu ved caur Irānu, Azerbaidžānu, Krieviju, Gruziju, Baltkrieviju. Mēs esam gatavi papildināt šo loģistikas ķēdi un nodrošināt kravu tālāku kustību uz Eiropas ziemeļiem,” norāda LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

LDz, iesaistoties jaunveidojamā Eirāzijas ziemeļu-dienvidu koridora attīstībā, piedāvās potenciālajiem partneriem pieeju Baltijas jūrai, Āzijas valstīm tālāk paverot plašas iespējas nogādāt kravas Rietumvalstīs. Darbs pie koridora attīstīšanas ir viena no LDz meitasuzņēmuma „LDz Loģistika” prioritātēm.

Starptautiskā transporta koridora attīstībā ir ieinteresēta Indija, kas saredz iespējas sadarbībā ar kontinenta ziemeļu reģionu valstīm paplašināt savu eksportu  Centrālāzijas un Eiropas virzienā.

LDz prezidents arī tikās ar Indijas Transporta un kuģniecības ministrijas valsts sekretāru Radžive Kumāru (Rajive Kumar), lai iepazītos ar Indijas ostu attīstības plāniem. Tāpat E.Bērziņš tikās ar Indijas Dzelzceļa priekšsēdētāju A.K.Mitālu (A.K.Mital), lai pārrunātu ciešākas sadarbības iespējas nākotnē. Latvijas piedāvājums izraisīja lielu interesi, un Indijas puse atzina, ka sadarbība tranzīta koridoru izveidē ļautu būtiski samazināt kravu transportēšanas laiku un izmaksas.

Vizītes ietvaros LDz delegācija tikās arī ar Indijas Tirdzniecības ministrijas valsts sekretāri Ritu Teotju (Rita Teaotia), lai padziļināti apspriestu Indijas valdības atbalsta pasākumus uzņēmējiem, kas izmantotu Latvijas ostas kā Indijas eksporta preču izplatīšanas centru Ziemeļeiropas, Krievijas un NVS valstu tirgos.

E.Bērziņš vienlaikus ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) viceprezidents, tādēļ vizītes ietvaros tikās un parakstīja sadarbības memorandu ar Indijas lielāko tirdzniecības kameru FICCI. Memorands paredz kopīgu pasākumu – regulāru tikšanos, semināru, konferenču – organizēšanu jomās, kas skar LTRK un FICCI biedru intereses. FICCI vadība un atzina, ka LTRK ir ļoti progresīva un moderna organizācija, un abām organizācijām ir plašas sadarbības iespējas nākotnē.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31