Wifi internets pieejams vilcienā Rīga-Maskava | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Wifi internets pieejams vilcienā Rīga-Maskava

Ceturtdiena, 1 Oktobris, 2009

Šā gada 1. oktobrī plkst. 10:30 uz Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas 1. perona notika jauna pakalpojuma prezentācija, ko piedāvās starptautiskās satiksmes vilcienu pasažieriem — bezvadu internetu.

Pagaidām internets būs pieejams vilciena Rīga-Maskava pasažieriem Latvijas teritorijā.

Atklājot šo pasākumu VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Uģis MAGONIS uzsvēra, ka sekmīga Latvijas dzelzceļa attīstība nav iedomājama bez pastāvīgas esošo tehnoloģiju modernizēšanas un viens šāds piemērs tiek prezentēts šodien un to varēs izmantot plašs pasažieru loks. «Mēs ceram, ka šī pakalpojuma ieviešana mudinās mūsu klientus izmantot dzelzceļa transportu ne tikai tādēļ, ka tas ir ekoloģiski tīrākais un drošākais, bet arī ērtākais», sacīja U. Magonis.

SIA LDz Cargo valdes priekšsēdētājs Guntis MAČS atgādināja, ka ideja aprīkot starptautiskās satiksmes pasažieru vilcienus ar bezvadu internetu radās jau pirms diviem gadiem. Tagad tā ir realizēta un darbosies vilcienā Rīga — Maskava, atrodoties Latvijas teritorijā 4 stundu ilgajā braucienā no Rīgas līdz Zilupei un pasažieri varēs izmantot Vispasaules interneta tīmekli. G. Mačs ir pārliecināts, ka pavisam netālā nākotnē šo servisu varēs nodrošināt visā maršrutā.

AS Triatel valdes loceklis Mihails ZOTOVS klātesošo vērsa uzmanību vērsa uz to, ka sadarbība ar Latvijas dzelzceļu varētu turpināties platjoslu bezvadu un ātra interneta ieviešanas jomā, jo mūsdienās internets ir nepieciešams praktiski katram cilvēkam, ne tikai komerciālajām struktūrām. «Nākotnē mūsu kompānija ir gatava sniegt palīdzību LDz drošas vilcienu kustības un kravu saglabāšanas jomā», uzsvēra M. Zotovs.

Ja LDz un Triatel darbinieki ar jauno tehnoloģiju iepazinās tās testēšanas laikā, tad mediju pārstāvji to varēja izdarīt tās pprezentācijā. Pie tam viņi nebija tikai vērotāji no malas, jo ikviens, kuram bija portatīvais dators, varēja iekārtoties kupejā un pieslēgties internetam, lai pārliecinātos — jā, darbojas!

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31