Viļņā LR satiksmes ministrs un LDz vadītājs tiekas ar Āzijas kolēģiem | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Viļņā LR satiksmes ministrs un LDz vadītājs tiekas ar Āzijas kolēģiem

Pirmdiena, 19 Oktobris, 2009

No 19. līdz 20. oktobrim Viļņā norisinās Āzijas un Eiropas valstu sadarbības sanāksme, kuras ietvaros valstu valdību, ministriju un uzņēmumu, kā arī dažādu organizāciju vadītāji tiekas, lai pārrunātu aktuālākos sadarbības jautājumus.

Latviju ASEM Transporta ministru sanāksmē Viļņā pārstāv LR satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un pasākumā uzstāsies ar prezentāciju par tēmu Latvijas izaicinājumi un pieredze, organizējot transporta pakalpojumus starp Eiropu un Āziju.

Sanāksmes ietvaros K.Gerhards tiksies ar Ķīnas transporta ministru, lai aktualizētu sadarbības iespējas, organizējot sauszemes transporta pārvadājumus no Ziemeļrietumu Ķīnas caur Latviju uz Eiropu. Par šādu tēmu plānotas sarunas arī ar Vjetnamas transporta ministru un Japānas transporta ministra vietnieku.

Paralēli šim pasākumam šodien Viļņā norisināsies Eiropas-Āzijas Transporta attīstības forums, kurā transporta un loģistikas nozares uzņēmēji pārrunās nozares aktualitātes un svarīgākos aspektus starpkontinentālās sadarbības veicināšanai. Latvijas dzelzceļu (LDz) forumā pārstāv LDz valdies priekšsēdētājs Uģis Magonis. Forumā arī piedalās VASStarptautiskā lidosta „Rīga” un AS Air Baltic Corporation pārstāvji.

Foruma galvenais mērķis ir uzsvērt biznesa orientētu pieeju Eiropas un Āzijas satiksmes attīstībai, kā arī atrast jaunus veidus, kā veicināt transporta plūsmu starp abiem kontinentiem, īpašu uzmanību pievēršot pasaules ekonomikas ietekmei uz transportu un loģistiku, multimodālās loģistikas ķēdes uzlabošanas un infrastruktūras attīstības jautājumiem, kā arī publiskās privātās partnerības jautājumiem.

ASEM Transporta ministru sanāksmes galvenais mērķis ir radīt jaunu ietvaru Eiropas un Āzijas valstu sadarbībai transporta jomā.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa sadarbībā ar LR Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību daļu

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31