Rīgas Centrālajā stacijā atklāj baleta festivālu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Rīgas Centrālajā stacijā atklāj baleta festivālu

Pirmdiena, 11 Aprīlis, 2011

11.aprīlī Rīgas Centrlālajā stacijā plkst. 17.00 atklāj 16.Starptautisko baleta festivālu. Uz atklāšanas pasākumu aicināts ikviens interesents - atklāšanas koncerts ir bez maksas.

No 11. līdz 19. aprīlim notiks jau par tradīciju kļuvušie gadskārtējie baleta svētki – Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kas šogad mūs priecēs jau sešpadsmito reizi un piedāvās daudzveidīgu un bagātīgu baleta un deju uzvedumu koncertprogrammu dažādu stilu piekritējiem, pulcinot zvaigznes no visas pasaules un ļaujot dejas cienītājiem baudīt pasaules līmeņa uzvedumus no klasikas līdz avangardam. Festivālu papildinās arī deju tematikai veltītas izstādes.

“Esmu gandarīta, ka jau sešpadsmito gadu pēc kārtas kā ikkatru pavasari norisināsies Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kas ļaus uz mirkli apstāties un novērtēt deju talantus un leģendas, kā arī ļauties emocijām mums apkārt – kaislībām, temperamentam, karstasinīgumam, grācijai, ko plastiski un izsmalcināti spēj attēlot kustību māksla,” teic festivāla direktore Lita Beiris.

12.aprīlī Nacionālās operas Jaunajā zālē Igaunijas teātra Vanemuine baleta izrāde "Kazanova" ievadīs festivālu. Dejotāju jutekliskums un viņu emociju krāsu gamma liks skatītājiem sapņot vēl un vēl un tiekties pēc skaistā, sagādājot izcilu baudījumu gan acij, gan ausij, klātienē pašiem fiziski sajust dejotājus caurstrāvojošo enerģiju un ļauties neapturamajam, neiegrožotajam iestudējuma mūzikas ritmam. Tā būs lieliska iespēja šo jauniestudējumu redzēt Rīgā tikai mēnesi pēc tā pirmizrādes Tartu, Igaunijā.

Jau otro reizi festivālā 13.aprīlī Kongresu namā notiks Rīgas deju maratons, kas ir unikāls daudzu deju studiju, tautas deju ansambļu, deju grupu, baleta studiju priekšnesumu apvienojums – laikā, telpā un stilā atšķirīgi deju uzvedumi, kas skatītājam ļaus piedzīvot dažādu sajūtu gammu.

Viens no spilgtākajiem notikumiem būs Spānijas deju grupas Nuevo Ballet Espanoluzstāšanās, kas 2009. gada baleta festivālā guva nedalītu skatītāju sajūsmu un simpātijas. Tādēļ šī grupa, kas ir viena no labākajām spāņu un flamenko dejas kompānijām Spānijā, šogad atkārtoti uzstāsies Latvijā un 17.aprīlī Rīgas Kongresu namā, kā arī 18.aprīlī Preiļu novada Kultūtras centrā sniegs iespēju skatītājiem novērtēt jaunu, dinamisku flamenko šovu Cambio De Tercio, kurā mūsdienu deja ir cieši savīta ar spāņu flamenko tradīcijām.

Vēl viens pārsteigums - festivāla ietvaros būs iespēja gūt netradicionalu ieskatu par cilvēka ķermeņa plastiskajiem izteiksmes līdzekļiem. 18.aprīlī Dailes teātrī uz mazās skatuves tiks izrādīts Taņas Bindes radošās laboratorijas priekšnesums Yoga - mala jogas centra Binduun Skolēnu pils bērnu jogas grupas Bindu sniegumā, ļaujot mums paplašināt priekšstatu par cilvēka ķermeņa izteiksmīgumu, inteliģenci, garīgumu un dievišķīgumu.

19.aprīlī festivāla prestižākajā un gaidītākajā notikumā – Gala koncertā – Latvijas Nacionālajā operā klasisko un laikmetīgo deju izdejos baleta zvaigznes no ASV, Austrijas, Polijas, Korejas, Ķīnas, Turcijas un citām valstīm. 

Šogad festivālu bagātinās vairākas dejas tematikai veltītas izstādes. Tā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no 14.aprīļa būs iespēja apmeklēt mākslinieka Ērika Dzeņa (Kanāda) zīmējumu izstādi, bet no 18.aprīļa galerijā Pegazs – Elizabetes Melbārzdes gleznu izstādi „Kustību ģeometrija“.

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31