Nozīmīgajā Āzijas transporta izstādē Transit Kazakhstan īpaši izceļ sadarbību ar Latviju | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Nozīmīgajā Āzijas transporta izstādē Transit Kazakhstan īpaši izceļ sadarbību ar Latviju

Trešdiena, 18 Septembris, 2013

Atklājot nozīmīgo Āzijas transporta forumu Transit Kazakhstan 2013 Kazahstānas transporta ministrijas pārstāvji augsti novērtēja līdzšinējo sadarbību ar Latviju, kā arī īpaši aicināja apmeklēt Latvijas stendu.

 

“Varam būt gandarīti, ka mūsu Kazahstānas kolēģi atklāti novērtē Latviju kā lielisku partneri ar lielu sadarbības potenciālu, piešķirot mums šajā izstādē īpašā viesa statusu. Tādējādi Kazahstānas kolēģi īpaši uzsver veiksmīgo sadarbību ar Latviju, tostarp 10 gadus ilgo veiksmīgo konteinervilciena Baltika-Tranzīts ietvaros. Kopā ar Kazahstānas kolēģiem apmeklējām arī Lietuvas stendu,” pastāstīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis.

 

Ar saukli “Tranzīts caur Latviju – 21.gadsimta Zīda ceļš” Latvijasdzelzceļš (LDz) no 18. līdz 19.septembrim piedalās Latvijai stratēģiski nozīmīgajā Āzijas transporta izstādē Transit-Kazakhstan, kurā savus produktus un pakalpojumus piedāvā vairāk kā 100 uzņēmumi no dažādām pasaules valstīm, tostarp Ķīnas. Šī izstāde uzskatāma par lielāko reģionālo transporta uzņēmumu forumu.

 

Ņemot vērā pašreizējo kravu pārvadājumu apgrozījuma kritumu pasaulē, kā arī Krievijas ostu straujo attīstību, LDz ļoti intensīvi strādā pie jaunu kravu, īpaši konteinterkravu piesaistīšanas. “Dalība šajā izstādē dod iespēju mums un mūsu kolēģiem no lielākajām Latvijas ostām nodibināt kontaktus, kas nākotnē ļautu nodrošināt mūsu tranzītkoridoru ar jauniem kravu veidiem. Pašlaik Kazahstāna mums nav lielākais partneris kravu pārvadājumu jomā – Krievija saglabā līderpozīcijas ar vairāk kā 65% īpatsvaru, kam seko Baltkrievija. Krievija šobrīd ļoti aktīvi attīsta savas ostas, lai pārorientētu Krievijas izcelsmes kravas uz tām, tāpēc nākotnē sadarbībai ar Kazahstānu ir ļoti liels potenciāls – gan kravu piesaistē no šīs valsts, gan veidojot transporta koridoru pārvadājumiem no Ķīnas,” skaidro LDz viceprezident Ēriks Šmuksts.

 

Konteinervilciena Baltika-Tranzit operatora FESCO Integrated Transport ģenerāldirektora padomnieks Vjačeslavs Manuhins norādīja, ka operators nākamā gada laikā plāno palielināt konteinervilciena pārvadāto kravu apjomu par 10-15%, piesaistot kravas gan Dienvidu, gan Ziemeļu virzienā. “Kravu plūsma abos virzienos ļautu mums samazināt vagonu izmantošanas izmaksas, padarot mūsu pakalpojumu pievilcīgāku izmaksu ziņā,” piebilst V.Manuhins.

 

Kopā ar Latvijas dzelzceļu šajā izstādē piedalās 23 Latvijas transporta uzņēmumi, tajā skaitā – Rīgas, Liepājas un Ventspils brīvostas, kā arī citi.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30