Negadījumā no sliedēm noskrien 17 vagoni | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Negadījumā no sliedēm noskrien 17 vagoni

Pirmdiena, 9 Janvāris, 2012

8.janvārī ap plkst. 22.10 apmēram vienu kilometru aiz Kraujas stacijas negadījuma rezultātā no sliedēm noskrēja 17 kravas vagoni. No pieciem vagoniem noplūda minerālsmērviela un tehniskais šķīdinātājs.

 

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) darbinieki kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem noplūdi lokalizējuši, aizberot grāvjus un izveidojot aizsargvaļņus, kā rezultātā noplūde lokalizēta.

 

 

Izplūdušo vielu apjoms pagaidām nav zināms.

 

 

LDz šobrīd veic nepieciešamos pasākumus vagonu pacelšanai un nepieciešamo gabarītu atjaunošanai, lai posmā varētu atjaunot  vilcienu kustību.

 

 

Uz notikuma vietu devies LDz prezidents Uģis Magonis un LDz viceprezidents tehniskās ekspluatācijas jautājumos Ēriks Šmuksts.

 

 

 

 

Divi vagoni pieder klientiem no Latvijas – tajos pārvadātas ogles un nafta, pārējie negadījumā iesaistīto vagonu kravas saņēmēji ir Igaunijā. Visi vagoni ir privāti.

 

Negadījums neietekmē iekšzemes pasažieru vilcienu kustību.

 

 

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

 

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30