LDz saņem Atzītā komersanta sertifikātu | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz saņem Atzītā komersanta sertifikātu

Trešdiena, 26 Janvāris, 2011

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde 2011. gadā izsniedza VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) Atzītā komersanta sertifikātu, ar to apliecinot, ka LDz atbilst Eiropas Komisijas prasībām, un tāpēc iegūst atvieglotus nosacījumus un priekšrocības muitošanas procesā visā Eiropas Kopienā.

Atzītā komersanta statuss (Authorised Economic Operator, AEO) tiek piešķirts uzņēmumiem, kuri ieguvuši augstākā līmeņa muitas uzticību un spējuši sakārtot uzņēmumā procesus. Šāds statuss tā īpašniekam nodrošina atvieglotus nosacījumus noformējot muitas procedūras, kas paātrina muitošanas procesu.

„Ņemot vērā augstās prasības, kurām jāatbilst uzņēmumam, lai šo sertifikātu saņemtu, esam ļoti gandarīti, ka LDz ir viens no nedaudzajiem šī sertifikāta īpašniekiem Latvijā. Šis statuss mums ir ne tikai atzinības apliecinājums. Tas ievērojami atvieglos arī mūsu ikdienas darbu, jo savā darba specifikā esam ievērojami atkarīgi no muitas procedūrām; ceram, ka tas ļaus palielināt mūsu konkurētspēju,” saka LDz prezidents Uģis Magonis.

Arī Finanšu ministrija ir gandarīta, ka LDz ir saņēmis Atzītā komersanta sertifikātu, jo muitas iestādes ir ieinteresētas, ka uzņēmumi apzinās ar muitošanas darbībām saistītos riskus un veic nepieciešamos pasākumus, lai novērstu iespējamos riskus attiecībā gan uz drošības jautājumiem, gan muitas noteikumu pārkāpumiem. „Sertifikāta piešķiršanas procesā uzņēmums ir labi iepazīts, novērstas visas neprecizitātes un atrisinātas neskaidrības, līdz ar to šādus uzņēmumus iekļauj zema riska grupā, kuru kontrolei un uzraudzībai muitas resursi turpmāk tiks tērēti ievērojami mazāk. Tāda liela uzņēmuma kā LDz pievienošanās atzītā komersanta sistēmai ir būtisks ieguvums gan pašam uzņēmumam, gan tā klientiem, gan arī valstij, jo ir skaidri zināms, ka šis ir stabils un uzticams partneris. Arī Ministru kabineta apstiprinātajā ēnu ekonomikas samazināšanas un legālās uzņēmējdarbības stimulēšanas plānā kā viens no plātajiem pasākumiem ir atzīto komersantu muitas jomā iekļaušanauzņēmēju baltajā sarakstā”, norāda Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktore Māra Čakste .

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30