LDz izmēģina jaunu tehnoloģiju vides piesārņojuma novēršanā | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

LDz izmēģina jaunu tehnoloģiju vides piesārņojuma novēršanā

Ceturtdiena, 10 Oktobris, 2013

Lai novērstu iespējamos vides piesārņojuma riskus, Latvijas dzelzceļš (LDz) lokomotīvju apstāšanās vietā Šķirotavas stacijā uz sliedēm uzstādījis naftas produktus absorbējošos paklājus. Eļļas vai citu naftas produktu noplūdes gadījumā tie ļaus novērst grunts piesārņojumu.

Video skatīt ŠEIT.

„Dzelzceļa nozari pamatoti uzskata par videi draudzīgāko transporta nozari – viena lokomotīve spēj aizvest tikpat daudz kravas, cik 150 kravas automašīnas. Esam valstij nozīmīgs stratēģisks uzņēmums, kas uzliek mums atbildību rūpēties ne tikai par dzelzceļa nozari, bet arī visas sabiedrības interesēm, tāpēc vides saglabāšana LDz allaž būs prioritāte. Absorbējošo paklāju uzstādīšana LDz šobrīd veikta kā eksperiments – ja jaunie paklāji sevi attaisnos, tos uzstādīsim daudzviet Latvijā,” norāda LDz galvenais inženieris Kaido Simmermans.

„LDz veicot lokomotīvju modernizāciju, uzstādījis uz tām speciālas iekārtas, lai novērstu eļļas noplūdes un tās nonākšanu gruntī, tomēr, ņemot vērā ļoti lielo darba intensitāti un lokomotīvju noslodzi, pastāv risks, ka no lokomotīves var nopilēt eļļas pilieni. Tāpēc lokomotīvju apstāšanās vietā Šķirotavas stacijā uzstādījām speciālos naftas produktus absorbējošos paklājus, lai samazinātu vides piesārņojuma riskus līdz minimumam,” skaidro LDz vides pārvaldības vadītājs Māris Poikāns.

Paklājs izgatavots no speciāla sintētiska materiāla, kurš spēj atgrūst ūdeni un absorbēt naftas produktus. Absorbējošā paklāja ekspluatācijas periods ir viens gads, pēc tam šis paklājs jānomaina.

LDz meklē arvien jaunus risinājumus, kā padarīt Latvijas dzelzceļa transportu videi draudzīgāku: vagonu parkos un stacijās tiek uzstādīts ekonomisks videi draudzīgs apgaismojums, lokomotīves tiek modernizētas ar jauniem videi draudzīgākiem dzinējiem. LDz veic regulāru vides monitoringu uzņēmuma industriālajos parkos, kā ar īsteno citus vides projektus.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIALDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31