Dzelzceļa muzejā bērniem katru mēnesi būs drošības stundas | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Dzelzceļa muzejā bērniem katru mēnesi būs drošības stundas

Ceturtdiena, 22 Oktobris, 2009

Sākot no 22.oktobra uzņēmums Latvijas dzelzceļš katru mēnesi aicina skolas un bērnudārzus no visas Latvijas pieteikties uz drošības stundām Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Drošības stundās īpaši apmācīti LDz darbinieki stāsta un rāda bērniem, kā pareizi un droši uzvesties uz dzelzceļa. “Drošības stundās iespējami vienkārši un pievilcīgi stāstām bērniem, kā izvairīties no bīstamām situācijām uz dzelzceļa. Rādām filmas, multfilmas, rīkojam konkursus. Mācību programmu esam izveidojuši tā, lai bērni varētu līdzdarboties un atcerētos nodarbībās apgūto arī savās ikdienas gaitās,” stāsta stundu organizētāja LDz sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Baumane.

“Bērni ir mūsu nākotne, un mēs vēlamies, lai mūsu nākotne būtu droša un bērni labi izglītoti. LDz atbalsta izglītību un šis ir veids, kā mums sniegt ieguldījumu drošākā un labākā nākotnē. Ceram, ka šīs stundas ļaus palielināt drošību ne tikai uz sliežu ceļiem, bet palīdzēs bērniem jau no mazotnes izturēties ar atbildību pret sevi un sabiedrību,” norāda LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

Tā kā drošības stundas tiek rīkotas Dzelzceļa muzejā, pēc nodarbības bērni kopā ar skolotājiem aicināti uz ekskursiju pa muzeju, kurā muzeja darbinieki ne tikai stāsta par Latvijas dzelzceļa staciju un līniju vēsturi, bet arī parāda elektrisko dzelzceļa vilcienu modeļus darbībā ripojot pa sliedēm. Bērni var apciemot muzeja ritekļus, kuri ikdienas apmeklētājiem parasti ir slēgti – īstu pasažieru elektrovilciena lokomotīvi, cietumnieku un pasta vagonu, kā arī daudz ko citu.

LDz jau ilgāku laiku organizē drošības stundas Latvijas skolās, taču lielā pieprasījuma dēļ nespēj paviesoties visās skolās, kuras to vēlas. “Organizējot drošības stundas, priekšroku dodam tām skolām, kuras atrodas dzelzceļa tuvumā, tomēr arī ar to nepietiek, tāpēc nolēmām reizi mēnesī rīkot stundas muzejā – uz kurām pieteikties var ikviena skola vai bērnudārzs,” stāsta M.Baumane.

Salaspils 1.vidusskolas 7.c klases audzinātāja Lūcija Sniķere neslēpa gandarījumu par mācību stundu: ”Domāju, šis pasākums bērniem ir ļoti vajadzīgs un bija arī interesants. Drošības stundu apvienojām ar vēl vienu izglītojošu pasākumu Rīgā – apmeklējām mūzikas koncertu no lekciju cikla bērniem.”

Lai pietiektos drošības stundām, mācību iestādes aicinātas sazinoties ar LDz Sabiedrisko attiecību daļu pa tālruni: 67232284 vai e-pastu: mara.baumane@ldz.lv.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30