Atjaunota vilcienu kustība posmā Daugavpils-Indra | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

Atjaunota vilcienu kustība posmā Daugavpils-Indra

Otrdiena, 10 Janvāris, 2012

Vilcienu kustību posmā Daugavpils-Indra pēc 8.janvārī notikušā dzelzceļa negadījuma atjaunota šodien, 10.janvārī, plkst. 9.00, jo pa nakti veikti nepieciešamie remontdarbi un atjaunota sliežu ceļa klātne.

8.janvārī ap plkst. 22.10 apmēram vienu kilometru aiz Kraujas stacijas negadījuma rezultātā no sliedēm noskrēja 17 kravas vagoni. No pieciem vagoniem noplūda minerālsmērviela un tehniskais šķīdinātājs.

Līdz kustības atsākšanai virzienā no Baltkrievijas atiešanu gaidīja vairāk kā 80 vilcienu sastāvu, savukārt Latvijā virzienā uz Baltkrieviju kavējās vairāk kā 50 vilcienu sastāvu, kuri nevarēja doties maršrutā avārijas izraisīto seku dēļ.

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) prezidents Uģis Magonis saka paldies LDz darbiniekiem un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestiem, kā arī Baltkrievijas dzelzceļa darbiniekiem par operatīvo rīcību avārījas seku novēršanā, kas ļāva ievērojami samazināt iespējamo apdraudējumu un kaitējumu dabai. Tāpat U.Magonis pateicas Latvijas un Baltkrievijas robežsardzei, kas ļāva Baltkrievijas dzelzceļa darbiniekiem ātrāk doties palīgā avārijas seku novēršanai.

Jau piecu stundu laikā kopš avārijas LDz un Baltkrievijas dzelzceļa darbinieki kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem noplūdi lokalizēja, aizberot grāvjus un izveidojot aizsargvaļņus, šādi neļaujot piesārņojumam nonākt upēs un ūdenskrātuvēs.

Izplūdušo vielu apjoms pagaidām precīzi nav aprēķināts, tomēr pagaidām zināms, ka ir izplūdušas 120 tonnas ar tehnisko šķīdinātāju un viena cisterna ar minerālsmērvielu. No negadījumā iesaistītajiem vagoniem divi vagoni pieder klientiem no Latvijas – tajos pārvadātas ogles un nafta, pārējie negadījumā iesaistīto vagonu kravas saņēmēji ir Igaunijā. Visi vagoni ir privāti.

“Mums šī ir augstākās kategorijas avārija. Šādas avārijas notiek ļoti reti, bet diemžēl reizēm notiek. Mēs darīsim visu iespējamo, lai šādas avārijas neatkārtotos, ieviešot arvien jaunākas tehnoloģijas” norāda U.Magonis. Viņš pieļauj, ka avāriju izraisīja sliežu ceļa bojājums, tomēr norāda, ka jāpagaida ekspertu slēdziens par notikušo.

LDz jau ir izstrādājis vides sanācijas plānu, lai likvidētu negadījuma sekas. Šobrīd tiek veikts zaudējumu aprēķins.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

 

Sagatavoja LDz Sabiedrisko attiecību daļa

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30