„Latvijas dzelzceļš” noslēdz līgumu ar Valsts asinsdonoru centru | Latvijas dzelzceļš

Latest news

Izvēlne

„Latvijas dzelzceļš” noslēdz līgumu ar Valsts asinsdonoru centru

Ceturtdiena, 14 Janvāris, 2016

Balstoties uz iepriekšējā gada veiksmīgo sadarbības pieredzi par kopīgu donordienu rīkošanu arī šogad VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) noslēdzis līgumu ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) par Donoru dienu rīkošanu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā, kuru ietvaros ikviens aicināts ziedot asinis. Pirmā donordiena 15.janvārī.

Ikviens aicināts ziedot asinis Rīgas Centrālās stacijas bijušajā uzgaidāmajā telpā no plkst.9.00 – 14.00:

  • 15.janvārī
  • 29.janvārī
  • 12.februārī
  • 26.februārī
  • 18.martā
  • 29.aprīlī
  • 27.maijā
  • 17.jūnijā

“Esam gandarīti, ka mūsu darbs un infrastruktūra var būt noderīgi ne tikai mūsu pamatdarbības veikšanai – pasažieru un kravu pārvadājumiem, bet arī lai glābtu cilvēku dzīvības. Tāpēc aicinu ikvienu padomāt par tiem, kuriem nepieciešama palīdzība un atbalstīt šo iniciatīvu,” norāda LDz prezidenta pienākumu izpildītājs Aivars Strakšas.

“No vienas asins ziedošanas reizes var izglābt līdz pat trim dzīvībām, jo katra asins deva tiek dalīta 3 komponentos: plazmā, trombocītu – leikocītu masā un eritrocītu masā. Katrs no komponentiem var tikt izmantots kāda ārstniecības iestādes pacienta ārstēšanai vai tā dzīvības glābšanai. Tāpēc ļoti būtiski ir piedalīties donoru kustībā,” skaidro VADC donoru nodaļas vadītāja Tamāra Kļaveniece.

Pagājušajā gadā LDz un Donorcentra aicinājumam atsaucās 526 cilvēki no kuriem 403 arī ziedoja asinis, tādējādi saziedojot vairāk nekā 200 litrus asiņu. Starp ziedotājiem bija arī vairāki sabiedrībā pazīstami sportisti un mākslinieki: dziedātājs Intars Busulis, viens no Latvijas labākajiem hokejistiem Oskars Bārtulis, Latvijas Bobsleja izlases pārstāvji Uģis Žaļims un Oskars Ķibermanis, olimpiskais vicečempions pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš, Eiropas rallija čempionāta organizators Raimonds Strokšs, kā arī komponists Uldis Marhilēvičs.

Lai ziedotu asinis personai ir jābūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donoram jābūt veselam un paēdušam un jāsver vismaz 50 kg. Pirms asins ziedošanas nedrīkst smēķēt un dzert alkoholiskus dzērienus. Par asins ziedošanu donors saņems četrus eiro, izziņu darba vietai par papildus brīvdienas piešķiršanu, donora apliecību un konfidenciālus analīžu rezultātus.

Vairāk informācijas var uzzināt zvanot uz donorcentra bezmaksas uzziņu tālruni: 80000003.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31