Latest news

Izvēlne

Rēzeknes 5.vidusskolas skolēni iepazīst darba iespējas videospēļu industrijā

Šonedēļ Rēzeknes 5.vidusskolā norisinājās “KonkurētSPĒJĪGS” sarunas, kuru laikā skolēni tika iepazīstināti ar to, kā tiek radītas videospēles un kādas eksaktās zināšanas ir nepieciešamas, lai varētu strādāt šajā industrijā.

Ar mērķi veicināt skolēnu interesi padziļināti apgūt STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) jeb eksaktos priekšmetus, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) organizē klātienes tikšanās skolās visos Latvijas reģionos. 5.novembrī “KonkurētSPĒJĪGS” sarunas norisinājās Rēzeknes 5.vidusskolā.

“KonkuretSPĒJĪGS” sarunu laikā ar projektu iepazīstināja tā veidotāji – LDz korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja Ieva Kārkliņa un nodibinājuma “Iespējamā misija” komunikācijas vadītāja Antra Birzule. Pasākumā viesojās arī videospēļu studijas Soaphog videospēļu dizainere Margarita Romančenko, kura skolēniem parādīja un pastāstīja, kā tiek veidotas videospēles, akcentējot, kādas STEM zināšanas ir nepieciešamas, lai strādātu šajā nozarē. Videospēļu dizainere stāsta:  „Bieži vien liekas, ka videospēļu veidošana ir viegla – sēdi un visu dienu spēlē spēles. Taču - tā nepavisam nav, jo ir daudz posmu, kuriem “jāiet cauri”, lai iegūtu gala produktu. Turklāt nepieciešams plašas zināšanu, it īpaši eksakto zinātņu jomā. Piemēram, veidojot animācijas, ir jāzina matemātika, jo ir jāaprēķina, kādos izmēros būs videospēļu tēli, jāredz, kā tie izskatīsies telpiski utt. Ir daudzi un dažādi posmi spēļu radīšanā, un visos ir nepieciešama liela precizitāte un zināšanas.”

LDz korporatīvās komunikācijas projektu vadītāja Ieva Kārkliņa iepazīstināja Rēzeknes 5.vidusskolas skolēnus ar mājas lapu, kas ir palīgs ne tikai skolēniem, bet arī vecākiem un skolotājiem: “Nereti skolēniem STEM priekšmetu apgūšana sagādā grūtības. Iemesli ir dažādi – varbūt trūkst intereses, motivācijas, neredz saikni un nesaprot, kur varēs pielietot iegūtās zināšanas. Tas nozīmē, ka mācību procesam jāpieiet no citas puses. Mājas lapā www.steamup.lv ir pieejama informācija par to, kāpēc jāapgūst STEM priekšmeti un kādās profesijās var tos pielietot.”

Pasākuma izskaņā skolēniem STEaMup laboratorijā tika demonstrēti eksperimenti, kurus vadīja LU Fizikas institūta zinātnieks Arvīds Viesturs Vimba.