Latest news

Izvēlne

Krāpšanas novēršanas politika

Laba korporatīvā pārvaldība, kas izvirzīta par vienu no “Latvijas dzelzceļa” koncerna ilgtermiņa attīstības priekšnoteikumiem, līdzās atklātībai un skaidriem pārvaldības mehānismiem ietver arī skaidru un nepārprotamu nosacījumu definēšanu interešu konflikta un tā iespējamās ietekmes savlaicīgai novēršanai.

Lai to nodrošinātu, 2016.gada 4.martā ir apstiprināta koncerna Krāpšanas novēršanas politika, kuras mērķis ir skaidri un nepārprotami noteikt prasības, kas jāievēro ikvienam koncerna darbiniekam, kā arī izveidot efektīvu iekšējās kontroles sistēmu un mehānismus, lai, veicot nepieciešamās pārbaudes un izvērtēšanu, nodrošinātu savlaicīgu iespējamās krāpšanas gadījumu identificēšanu un novēršanu.

Politikas regulējums ietver preventīvu un kontrolējošu rīcību ikvienas ar krāpšanu, korupciju, zādzību, komerciālu uzpirkšanu, izspiešanu, kukuļņemšanu un kukuļdošanu, kā arī interešu konfliktu saistītas situācijas gadījumā.

Krāpšanas novēršanas politika regulē darbinieku rīcību saskarē ar koncerna vai atsevišķu tās atkarīgo sabiedrību sadarbības partneriem, tai skaitā ietverot sadarbības partneru izvērtējuma veikšanu un rīcību komandējumu, dāvanu u.c. potenciāli interešu konfliktus raisošos gadījumos. Tāpat politika nosaka, kā darbiniekam rīkoties gadījumos, ja viņam radušās aizdomas par potenciālu krāpšanas gadījumu koncerna ietvaros.

 

Ziņot par krāpšanas gadījumu vai darbībām, kuras liecina par iespējamo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, iesniegt trauksmes cēlēja ziņojumu

NOTIKUMU KALENDĀRS

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Pieteikties jaunumiem